АҚМОЛА ОБЛЫСЫ БІЛІМ БАСҚАРМАСЫНЫҢ  ЖАҚСЫ АУДАНЫ БӨЛІМІНІҢ ЖАНЫНДАҒЫ ЗАПОРОЖЬЕ АУЫЛЫНЫҢ "АЙГӨЛЕК" БӨБЕКЖАЙЫ МЕМЛЕКЕТТІК КОММУНАЛДЫҚ ҚАЗЫНАЛЫҚ КӘСІПОРНЫ

Мы в соц.сетях

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Әжелердің гломеруласы " сурет салу сабағы"

24.11.2020

Кіші топтағы ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің қысқаша мазмұны

Тәрбиеші: Реймер В. В

Білім беру саласы: Шығармашылық

Пән: Сурет Салу

Тақырыбы: әженің гломеруласы

Мақсаты:

1.тәрбиелік: сурет салуға деген қызығушылықты арттыру

2.дамытушылық: қолдың қимылын, сөйлеуді, сұрақтарға жауап беру қабілетін дамыту, сурет салуға қызығушылықты арттыру

3.оқыту: балаларды түрлі-түсті киізден жасалған қаламдармен жіп салуға үйрету, алдымен қағаздың ортасындағы нүктені анықтап, шеңбер салуды үйрету.

Сабақтың барысы

(Тәрбиеші "әже" рөлінде топқа кіреді

түрлі-түсті гломерули бар себетпен.)

 

Сәлеметсіз бе, балалар. О, Сіз қандай сыпайы екеніңізді білесіз

кросстан.

Мен, әже, сізге қонаққа келдім,

Тамашалау. Мен сізге бос емес келдім

қолдар және гломерули, қайсысын қараңыз

олар менің себетімде-түрлі-түсті дөңгелек,

оларды қолыңызда ұстаңыз.

 

Балалар, өзіңізге ұнайтын бір гломеруланы таңдаңыз. Ол қандай екенін түртіңіз

жұмсақ, жағымды. Оны алақанымызбен орап алайық. Керемет болып шығады. Ал енді

біз басқа алақанды домалатамыз. Жақсы болып шығады. Неліктен гломерулалар соншалықты жақсы

катается? (балалардың жауабы бар)

- ИЯ, өйткені ол дөңгелек. Бұл ұқсас клубочек? (балалардың жауабы бар)

- Жарайсыңдар, біздің гломеруламыз дөңгелек және допқа ұқсас.

Олардың түсі қандай екенін қарастырыңыз. Дұрыс, бізде көптеген гломерули бар, олардың бәрі әртүрлі түстер мен пішіндер.

Гломерулиді қараңыз-біз шаршадық. Не істеу керек.

Орау. Гломерулаға жіп орап алайық.

- Менің шеңберге, қолдың айналмалы қозғалыстарына қалай оралғанымды қараңыз

мен шеңбер салғандай. Және сіз көріңіз (қиын балаларға көмектесу)

Гломеруланы қалай орап жатқаныңызды көрсетіңіз, қолдың қандай қимылымен жасайсыз?

Дұрыс, дөңгелек қозғалыстармен біз гломерулаға жіп саламыз,

шеңбер салу сияқты. Оның қалай қажет екенін көрсетейік

сурет салу, саусағын және

бізде қарындаш немесе щетка бар деп елестетіңіз.

Енді саусақ гимнастикасын жасайық

Бұл саусақ атасы

Бұл саусақ әжесі

Бұл саусақ Анашым

Бұл саусақ әке

Бұл саусақ мен

Міне, менің бүкіл отбасым

 

Міне, жақсы, енді гломерули тартайық.

 

Гломерулалармен ойнағыңыз келе ме? Оларды себетке салыңыз.

Бұрылып, көзіңізді жұмыңыз (мұғалім гломерулиді еденге төгіп тастайды).

Бұрылыңыз. Гломерули барлық еденге құлады, кім болса, тезірек жинаңыз

оларды себетке салыңыз.

Рефлексия.

Балалар бүгін сізге кім келді?

Сіз сабақта не істедіңіз?

Сізге сабақ ұнады?

Просмотров: 210


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст